• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про організацію та порядок закінчення навчального року, ДПА

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОГО РОКУ 2016 – 2017

Навчальні заняття організувати за семестровою системою:

І семестр – з 1 вересня по 29 грудня 2016 року;

ІІ семестр – з 16 січня по 26 травня 2017 року.

Впродовж навчального року провести канікули для учнів в такі терміни:

осінні канікули: з 29 жовтня по 06 листопада 2016

зимові канікули: з 30 грудня по 15 січня 2017 року

весняні канікули: з 25 березня по 02 квітня 2017 року.

Для учнів 1 класу провести

додаткові канікули з 18 лютого по 26 лютого 2017 року.

Вручити документи:
про повну загальну середню освіту випускникам 11-х класів – 23 червня 2017 року;
про базову загальну середню освіту випускникам 9-х класів – 8-9 червня 2017 року.


Завершити 2016/2017 навчальний рік не пізніше 01 липня 2016 року

ДПА 2017

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом Міністерства у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко.

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня,

ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня,

а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня.

Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика. «Для випускників тих закладів, де навчання відбувається мовою національних меншин або вивчається одна з мов національної меншини, випускники можуть пройти державну підсумкову атестацію з мови національної меншини за рішенням педагогічної ради навчального закладу та з урахуванням побажань батьків», - додав директор департаменту МОН України.

При цьому Юрій Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей. «Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу », - пояснив він.

У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.

Що стосується державної підсумкової атестації випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня), то вона розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО учні складатимуть з предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.

Крім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.


Кiлькiсть переглядiв: 361

Коментарi